Huviringide uued võimalused

Gustav Adolfi Koolituskeskus sai toetust “Noorte heaks” projektikonkursilt, mille fookuseks on noorte vajadustest lähtuvalt Covid-19 kriisi mõjude leevendamine, seades esile
noorte vaimse tervise ja üldpädevuste arendamise, sh enesejuhtimine ja sotsiaalsed oskused.

Koolituskeskuse projekt “Huviringil uuele tasemele, vol 2” keskendus huviringide tegevusvõimaluste laiendamisele tagamaks kvaliteetset huviharidust ning mitmekülgsemaid tegevusvahendeid. Projekti käigus hangitakse loodus- ja teadusringide tegevuste arendamiseks loodusainete klassi labori töövahendeid nii lastele kasutamiseks kui ja juhendajatele katsete sooritamiseks. Samuti päikesesüsteemi mudel, elektrijuhtivuse komplekt ja kemikaale katsete tegemiseks. Lisaks kodukeemiavahendeid ja toiduaineid, et lastel oleks võimalik kogeda ja ise proovida võimalikult ägedaid katseid.

Malering saab oma kasutusse 5 digitaalset malekella, mis võimaldab noortel võistlusteks harjutada ning seeläbi võistluspinget kogeda.

Keraamikaring aga alustab väga looduspuhaste vahenditega, kuna projekti toel on võimalik lastele voolimiseks ja keraamika kaunistamiseks osta mitut värvi savi ja portselani ja toonimiseks angoobe. Angoobid on toonivad savisegud, mis on lastele terviskumad kui glasuurid.

Lisaks alustab tegevust loovring, mis keskendub meisterdamisele ja taaskasutusele. Loovringi tegevuseks hangitakse mitmeid käsitöövahendeid, mis võimaldab noortel oma loovus ja ideed lendu lasta ning need vahendite abil reaalseks vormida.

Projekti toel on võimalik osta ka sülearvuti nind dokumendikaamera, et vamistuda võimalikuks distantsõppeks. Dokumendikaamera võimaldab vajadusel läbi viia distantstunde ning valmistada õppevideosid juhul, kui huvitegevust koolimajas teha pole võimalik.

Lisaks on ringijuhendajatel võimalik osaleda vaimse tervise koolitustel, et olla lastele ja noortele maksimaalselt toeks ja hoida ka ennast.

Projekt “Huviringid uuele tasemele, vol 2” algab 18.augustil ning lõppeb 30.detsembril 2021.

Projektikonkursi “Noorte heaks” korraldas Haridus- ja Noorteamet, kes rahastab projekti 95% ulatuses.