Male edasijõudnutele

Juhendaja Margareth Olde

Margareth Olde  on ise malega igati seotud olnud terve oma elu. Alates 8. eluaastast on Margareth Olde esindanud Eestit erinevatel rahvusvahelistel võistlustel  ning seejuures võitnud Euroopa meistrivõistlustelt 7 medalit, samuti viimasel 3 maleolümpial ning hiljutistel Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel mänginud Eesti naiskonna teise numbrina. Samaaegselt viimased 5 aastat ka aktiivselt tegelenud nii kohtuniku, korraldaja, treeneri kui ka maleõpetajana erinevates koolides.

Toimumise aeg   01. veebruar – 30. mai 2024
Toimumise päev ja kellaaeg neljapäeviti kell 15.15
Ruum       K408
Kohatasu             32.- kuus või 119.- tasudes II õppepoolaasta eest korraga

Ootame kõiki 1.-4. klassi lapsi maleringi. Nii neid, kes on käigud juba kodus selgeks saanud kui ka neid, kes käike veel ei tunne.

Edasijõudnute gruppi on oodatud kõik, kes malekäike juba oskavad ning tahaksid oma oskuseid paremaks saada. Tunnis saame vaadata erinevaid avanguideesid, keskmänguplaane ning lõppmängutõdesid. Samuti uurida erinevate mängijate partiisid ning analüüsida ka õpilaste enda mänge. Kindlasti on suureks eesmärgiks leida vastused küsimustele, mis õpilastel endal tekivad, kuid millele iseseisvalt lahendust leida pole lihtne.

Male arendab mõtlemisoskust, süvendab kontsentreerumisvõimet, treenib mälu, õpetab vastu võtma õigeid otsuseid. On tähele pandud, et malega tegelema hakanud õpilastel paranevad hinded.

Tundides tutvustame avangulõkse. Seletame, millele mõelda keskmängus ja kuidas võita lihtsamaid lõppmänge. Lahendame maleülesandeid. Loomulikult ka lihtsalt mängime malet, kusjuures õpetajad osutavad partiides tehtud vigadele, et need ei korduks.

Gustav Adolfi Gümnaasiumis on male alati olnud populaarne. Eesti noorte meistrivõistlustelt on aastate jooksul saadud hulgaliselt medaleid. Edukas on olnud GAG võistkond nii Tallinna kui ka vabariigi koolide võistkondlikel meistrivõistlustel.

 

Tüdrukud ja poisid, olete oodatud maleringi, et tunda rõõmu sellest iidsest mõttemängust ja edaspidigi Gustav Adolfi Gümnaasiumi kui tugeva malekooli au kõrgel hoida!