Filmiring gümnaasiumile

Juhendaja Anu Aun

Toimumise aeg

täpsustamisel

Ruum
Hind

kohatasu 44.- kuus või

114.-, tasudes I õppepoolaasta eest korraga (sept – dets).

Filmiring on mõeldud kõigile, kes soovivad teada saada, kuidas sünnib film ning seda omal käel järele proovida. Läbi õppeaasta kestval kursusel tutvustab režissöör ja stsenarist Anu Aun lähenemist filmitegemisele nii läbi isikliku kogemuse kui hinnatud kodu- ja välismaiste filmide näitel. Filmitegemise algtõdesid õpitakse läbi teooria ja praktika, läbides loengutes ja töötubades kõik filmi valmimise etapid alates idee valikust kuni oma nägemuse ekraanile toomiseni. Tutvutakse loo jutustamise, stsenaristika, näitlejatöö, lavastamise, filmi stilistika, kunstnikutöö, operaatoritöö, montaaži ja veel paljude teiste filmitegemise juurde kuuluvate oluliste aspektidega. Noored saavad vastavalt oma huvile ja eeldustele võimaluse panna end filmitiimis proovile erinevates rollides. Kursuse lõputööna valmib lühifilm.

Filmiring on heaks sissejuhatuseks ja ettevalmistuseks kõigile, kes kaaluvad edasiõppimist Balti Filmi- ja Meediakoolis, Lavakunstikateedris, Viljandi Kultuurikolledžis, Eesti Kunstiakadeemias või mõnes teises ülikoolis mistahes loomingulisel erialal. Samavõrd oodatud on kursusest osa võtma kõik need filmihuvilised, kes soovivad avardada oma silmaringi, arendada loovust ning naudivad põnevat meeskonnatööd loomingulises tiimis.

ANU AUN on lõpetanud režii eriala Balti Filmi- ja Meediakoolis ning täiendanud end filmirežissööri ja stsenaristina paljudel koolitustel üle Euroopa. Alates 2005. aastast töötab ta filmistuudios Luxfilm, kus 13 aasta jooksul on Anu käe all nii režissööri, produtsendi kui stsenaristina valminud mitmeid lühi-, dokumentaal- ja mängufilme. Anu tuntuimateks filmideks on rohkete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud lühimängufilm „Vahetus“ (2010) ning välisfestivalidel hinnatud ja kodumaise kinopubliku sooja vastuvõtu pälvinud debüütmängufilm “Polaarpoiss” (2016). Detsembris 2018 jõudis kinoekraanidele EV100 filmikonkursi raames valmiv Anu Auna koguperefilm “Eia jõulud Tondikakul”.